Walter Dąbrowski

Walter Dąbrowski – jeden z bohaterów Archiwum Historii Audiowizualnej Warmii i Mazur. Urodził się w 1935 roku we wsi Samin na terenie ówczesnych Niemiec. W czasie wojny musiał opuścić rodzinny dom. Posłuchaj historii o jego dalszych losach.

Walter Dąbrowski urodził się w 1935 roku we wsi Samin na terenie ówczesnych Niemiec. Rodzice zajmowali się prowadzeniem gospodarstwa. Miał dwóch braci. W 1945 roku rodzina Dąbrowskich musiała opuścić Samin. Po wejściu Armii Czerwonej nie uciekli jednak do Niemiec. Pozostali w Polsce i wrócili do rodzinnej wsi. Walter Dąbrowski rozpoczął naukę w miejscowej szkole i w pełni korzystał z uroków młodości.

 

Walter Dąbrowski w Saminie rozpoczął też pierwszą i jak się później okazało jedyną pracę w swoim życiu. Znalazł zatrudnienie w pobliskim PGR-ze jako kierowca ciągnika. Pracował tam aż do emerytury w 1989 roku. Do dziś mieszka w Saminie.

Bohater filmu

Author

Walter Dąbrowski

Walter Dąbrowski urodził się w 1935 roku we wsi Samin na terenie ówczesnych Niemiec. W Saminie rozpoczął też pierwszą i jak się później okazało jedyną pracę w swoim życiu.