Maria Brońska

Maria Brońska urodziła się na Kaszubach. W latach sześćdziesiątych wraz z rodziną osiedliła się na Mazurach. Posłuchajcie opowieści o jej życiu.

Maria Brońska to rodowita kaszubianka. Urodziła się 14 maja 1948 roku w Łubinie. Tata pani Marii był rybakiem. Z tego względu rodzina często zmieniała miejsce zamieszkania. W 1961 wszyscy na stałe osiedli w Dąbrównie na Mazurach.

 

Po przyjeździe do Dąbrówna ojciec pani Marii znalazł zatrudnienie w GS-ie w rybaczówce. W domu nigdy niczego nie brakowało – na stole zawsze były ryby i mięso. Pani Maria szczególnie wspomina smak potraw, których wcześniej nie znała.

 

Pani Maria wyszła za mąż i urodziła dzieci. Przez 20 lat pracowała jako planistka. Kiedy GS-y znalazły się na krawędzi upadku, otrzymała propozycję pracy na stanowisku dyrektorki Gminnego Ośrodka Kultury. Postanowiła spróbować.

 

W Gminnym Ośrodku Kultury pani Maria przepracowała 23 lata. Do dziś mieszka w Dąbrównie. Jest jedną z bohaterek Archiwum Historii Audiowizualnej Warmii i Mazur. Zobacz, jak sama opowiada o swoim życiu.

Bohater filmu

Author

Maria Brońska

Maria Brońska to rodowita kaszubianka. Urodziła się 14 maja 1948 roku w Łubinie. Tata pani Marii był rybakiem. Z tego względu rodzina często zmieniała miejsce zamieszkania.