Halina Rogowska

Z tą ziemią związana jest od urodzenia. Halina Rogowska to jedna z bohaterek Archiwum Historii Audiowizualnej Warmii i Mazur.

Halina Rogowska urodziła się w 1948 roku w Wygodzie w powiecie ostródzkim. Gdy miała rok, rodzice postanowili przenieść się z dziećmi do pobliskich Jagodzin.

Pani Halina z sentymentem wspomina długie wieczory w domu rodzinnym. Jednym z najmilszych wspomnień jest zaś zapach pomarańczy, które pojawiały się w domu na święta. Jedną z najweselszych przygód pani Haliny w dzieciństwie był udział w ślubie kuzynki. Żywym wspomnieniem z dzieciństwa jest też pochówek syna sąsiadów.

W wieku 21 lat Halina Rogowska wyszła za mąż i założyła własną rodzinę. Przez 10 lat była przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich. Do dziś mieszka w Jagodzinach. Zobacz, jak sama opowiada o swoim życiu.

Bohater filmu

Author

Halina Rogowska

Halina Rogowska urodziła się w 1948 roku w Wygodzie w powiecie ostródzkim. Gdy miała rok, rodzice postanowili przenieść się z dziećmi do pobliskich Jagodzin. W wieku 21 lat Halina Rogowska wyszła za mąż i założyła własną rodzinę. Przez 10 lat była przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich.