Alicja Sekułowa

Alicja Sekułowa urodziła się na Wołyniu. Po wojnie zamieszkała w Olsztynie, gdzie zawodowo zajęła się organizacją imprez sportowych.

Alicja Sekułowa urodziła się w 1923 roku w miejscowości Zurne na Wołyniu. Uczyła się w słynnym Liceum Krzemienieckich, jednak naukę przerwał wybuch II Wojny Światowej. Rodzina przeniosła się do największego na Wołyniu Tartaku księcia Radziwiłła. Choć miejsce było bezpieczne, wokół rozgrywał się dramat polskiej ludności. 

W 1945 roku pani Alicja wraz z rodziną osiedliła się w Olsztynie. Pasjonowała się sportem – zawodowo grała w siatkówkę, zdobywała uprawnienia sędziego sportów motorowych i organizowała wiele wydarzeń lekkoatletycznych. Była aktywną działaczką w Okręgowym Związku Tenisa Sportowego, Okręgowym Związku Lekkiej Atletyki, Polskim Związku Motorowym i Automobilklubie.

Bohater filmu

Author

Alicja Sekułowa

Alicja Sekułowa urodziła się na Wołyniu. Po wojnie zamieszkała w Olsztynie, gdzie zawodowo zajęła się organizacją imprez sportowych. Posłuchajcie relacji bohaterki Archiwum Historii Audiowizualnej Warmii i Mazur.