Michał Bystrzycki

Michał Bystrzycki urodził się na Wołyniu. Niemal cudem chwili uniknął zsyłki na Syberię i z rodzicami uciekł na ziemie zachodnie.

Historia Michała Bystrzyckiego rozpoczyna się w 1938 roku. Przyszedł na świat w rodzinie Leona i Tatiany Bystrzyckich. Jednak w rodzinnym Curkowie na Wołyniu spędził tylko pierwsze lata życia. Bystrzyccy uciekli przed zesłaniem na Sybir, przekraczając granicę na zamarzniętym Bugu. Rodzina znalazła schronienie w obozie dla uchodźców w Chełmie. Na Wołyń powróciła w 1941 roku, ale w obawie przed prześladowaniami ponownie uciekła – do Zaczernia koło Rzeszowa.

W 1945 roku, po zakończeniu wojny, młody Michał był świadkiem zwycięskiego pochodu Armii Czerwonej. W 1948 roku rodzina wyjechała na Ziemie Zachodnie i osiedliła się w Olsztynie. Michał Bystrzycki uczęszczał do w Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Moniuszki. Potem ukończył Wyższą Szkołę Rolniczą.

Bohater filmu

Author

Michał Bystrzycki

Michał Bystrzycki urodził się na Wołyniu. Niemal cudem uniknął zsyłki na Syberię i z rodzicami uciekł na ziemie zachodnie.