Manfred Strackie

Gdy mały Manfred Strackie przybył z mamą do Lewałdu Wielkiego, początkowo wzięto ich za Niemców. Jaki jest ciąg dalszy tej historii? Posłuchajcie!

Manfred Strackie urodził się 7 marca 1939 roku w Iławie. Jego ojciec służył w wojsku niemieckim jako saper. Zginął w 1943 roku. Rok później rodzina przeniosła się do Lewałdu Wielkiego. Mały Manfred z mamą dobrze znali język niemiecki, więc początkowo wzięto ich za Niemców.

W dzieciństwie Pan Manfred często wybierał się z rodziną i sąsiadami na obchody świąt państwowych. Z sentymentem wspomina też potańcówki we wsi i grę w założonym z kolegami zespole muzycznym.

Manfred Strackie pracował w gospodarstwie oraz jako traktorzysta w PGR. Ożenił się i ma dzieci. Do dziś mieszka w Lewałdzie Wielkim. Jest też jednym z bohaterów Archiwum Historii Audiowizualnej Warmii i Mazur. Zobacz, jak sam opowiada o swoim życiu.

Bohater filmu

Author

Manfred Strackie

Manfred Strackie urodził się 7 marca 1939 roku w Iławie. W dzieciństwie Pan Manfred często wybierał się z rodziną i sąsiadami na obchody świąt państwowych. Z sentymentem wspomina też potańcówki we wsi i grę w założonym z kolegami zespole muzycznym.